Susisiekime jau dabar!
8 676 20 100
info@denta.lt
Vardas Pavardė
El. paštas
Jūsų tel.
Žinutė sėkmingai nusiųsta. Netrukus susisieksime su Jumis! Puikios dienos :)
Menu
PradžiaDenta paslaugosDantų protezavimas Kaune

Dantų protezavimas Kaune

Klinikoje „Denta“ šiuolaikiniais metodais ir priemonėmis atliekamas profesionalus dantų protezavimas. Dantų protezavimas turi daugybę privalumų, taigi netekus vieno ar kelių dantų, būtina kuo greičiau kreiptis į specialistus, kad neprasidėtų negrįžtami procesai, pavyzdžiui, žandikaulio kaulo tirpimas ar greta esančių dantų migracija. Svarbiausias dėmesys protezuojant dantis yra kreipiamas pirmiausiai į kramtymo funkcijos atstatymą; negalima protezuoti tik priekinių dantų, nesant pilnai išgydytų ir/ar suprotezuotų krūminių dantų; kai trūksta nuosavų krūminių dantų ar esant neišgydytiems bei neprotezuotiems krūminiams dantims, tikėtina itin didelė rizika, kad priekiniai dantys gali tiesiog išlūžti, nes jie yra skirti tik maisto atkandimui, bet ne kramtymui.       Parinkus tinkamus protezus, efektyviau sukramtomas net ir kietesnis maistas, grąžinama estetinė išvaizda, žmogus atjaunėja, nes lūpos neatrodo sukritusios, išsilygina raukšlelės. Po protezavimo pacientams lengviau kalbėti, aiškiau artikuliuoti garsus. Dantų protezavimas grąžina pasitikėjimą savimi ir pagerina gyvenimo kokybę.   Dantų protezavimo variantų yra be galo daug, tačiau klinikoje „Denta“ taikomi geriausi ir labiausiai pasiteisinę protezavimo variantai, kuriuos rekomenduojame ir klientams. Pagrindiniai klinikos rekomenduojami ir plačiai naudojami dantų protezų tipai yra šie: Laikinieji protezai       Šio tipo protezai dažniausiai naudojami kaip pakaitiniai, kol gaminami nuolatiniai protezai. Jų rūšys:
 • Laikinieji fiksuotieji protezai. Tai laikinieji vainikėliai arba tilteliai, kurių paskirtis – laikinai, kol gaminami nuolatiniai dantų protezai, dalinai atstatyti estetinę ir kramtymo funkcijas, stabilizuoti protezuojamus dantis. Įprastai, taupant pacientų finansinius išteklius, jie gaminami iš pigesnių medžiagų – laikinam naudojimui skirtų plastmasių, todėl nėra itin tvirti ar estetiški.
 • Laikinieji išimami protezai. Dažniausia gaminamas dalinis išimamasis protezas (dalinė plokštelė). Jie taip pat gaminami iš laikinam  naudojimui skirtų plastmasių ir garnitūrinių dantų.
 • Nuolatiniai protezai. Danties defektams atstatyti skirti fiksuotieji protezai. Jie gali būti fiksuojami tiek ant natūralių dantų, tiek ir ant implantų. Ant įsriegtų implantų galima pagaminti pastoviai fiksuotą (neišimamą) dantų protezą, kai žandikaulyje nėra nei vieno nuosavo danties. Nuolatiniai protezai gali būti gaminami iš daugybės medžiagų, tačiau praktika parodė, jog geriausi, todėl ir „Dentoje“ naudojami, yra šių medžiagų nuolatiniai protezai:  
 • Metalo keramikos vainikėliai ar tilteliai. Metalo keramikos (protezai) vainikėliai ar tilteliai skirti dalinai ar pilnai atstatyti kramtymo ir estetinę funkcijas. Šie protezai yra patogūs, tikslūs, tvirti ir ilgaamžiai.
 • Cirkonio keramikos vainikėliai ar tilteliai. Cirkonio keramikos protezai (vainikėliai ar tilteliai) puikiai atstatyto estetinę ir kramtymo  funkcijas. Šie protezai yra ne tik patogūs, tvirti, tikslūs ir ilgaamžiai, tačiau, kas labai svarbu – biosuderinami, itin „draugiški“ apydančių ir burnos gleivinei. Jeigu metalo keraminių protezų pagrindas – metalas – neskaidrus, tai cirkonio keramikos pagrindas – cirkonio oksidas –  yra šviesi, pusiau skaidri šviesai laidi medžiaga, todėl tokie protezai atrodo itin natūraliai ir estetiškai.
 • Presuotos keramikos vainikėliai ar tilteliai. Presuotos keramikos vainikėliai ar tilteliai indikuotini priekinių bei prieškrūminių dantų zonoje, kadangi  idealiai atstatyto estetinę  funkciją. Tokie protezai burnoje tiesiog spindi, nes gaminami iš itin skaidrių, šviesai laidžių porcelianų. Iš presuotos keramikos gaminamos puikiomis estetinėmis savybėmis pasižyminčios priekinių dantų laminatės, taip pat dantų įklotai bei užklotai.
 • Išimamieji dantų protezai (plokštelės).   Išimamieji protezai dalinai atstato kramtymo ir estetinę funkcijas, tačiau nėra tokie efektyvūs kaip nuolatiniai. Kiek protezas bus patogus, priklauso nuo burnos alveolinių kaulų atrofijos (sunykimo) laipsnio. Su tokiu protezu kartais gali būti sudėtingiau atkąsti maistą, kramtyti, ypač vyresniame amžiuje, kai alveoliniai kaulai smarkiai atrofuoti. Kai kuriais atvejais, esant paciento pageidavimui ir indikacijoms, gali būti pagaminamas elastinis išimamas plokštelinis protezas. Prie tokio protezo pacientai gali lengviau priprasti, jis burnoje gali kelti mažiau nepatogumų. Pacientai geriau jaučiasi, kai yra galimybė į žandikaulį įsriegti du implantus ir prie jų įvairių su užraktais bei štanginėmis konstrukcijomis burnoje pritvirtinti išimamą protezą. Su tokiu protezu galima lengviau kramtyti, protezas nekrenta, tampa stabilesnis. Žymiai geresnis išimamas protezas yra tada, kai į žandikaulį įsriegiami keturi implantai ir prie jų minėtomis konstrukcijomis tvirtinamas išimamas protezas. Protezas burnoje būna stabilus, tačiau prireikus lengvai išimamas ir išvalomas. Su tokiu dantų protezu pacientas jaučiasi gerai, maistą gali atkąsti ir laisvai kramtyti. Vis tik reikia pastebėti, kad žandikaulyje neturintys nė vieno danties pacientai itin gerai jaučiasi, lengvai atkanda bei puikiai kramto maistą su ant implantų pastoviai fiksuotais protezais. Ant implantų pastoviai fiksuoti metalo keraminiai ar cirkonio keraminiai protezai labai ženkliai pagerina pacientų gyvenimo kokybę. Dalinis išimamasis protezas (lanko atraminis protezas su atraminėmis apkabėlėmis ar užraktais) Protezavimas lanko atraminiais protezais gali būti taikomas tam tikrais atvejais tada, kai pacientas yra netekęs kelių dantų. Lanko atraminis protezas su atraminėmis apkabėlėmis žymiai geriau negu išimamas plokštelinis protezas laikosi burnoje, tolygiau paskirsto kramtymo krūvį tarp dantų ir gleivinės, todėl tam tikrais atvejais gali būti tausojantis nuosavus dantis. Su tokiu protezu pacientas jaučiasi pakankamai gerai, gali lengvai kramtyti maistą. Kai kada pacientai gali būti protezuojami lanko atraminiais protezais su užraktais. Nešiojant šiuos dantų protezus mažiau matosi metalinės apkabėlės, jie yra labiau estetiškesni, šiuolaikiškesni, geriau laikosi burnoje. Atskirais atvejais pacientams galima pagaminti lankinius dantų protezus iš elastinių medžiagų. Atkreiptinas dėmesys, kad visi pacientai, nešiojantys išimamus dantų protezus, privalo periodiškai lankytis pas dantis protezavusį gydytoją odontologą  išimamų dantų protezų koregavimo būtinumui nustatyti 1-2 kartus metuose. Klinikoje „Denta“ dirbantys specialistai parinks efektyviausią ir Jūsų atveju tinkamiausią dantų protezavimo metodą.
  Dantų protezavimas Kaune
  Paslaugų kainos
  * €
  Informacija ruošiama
  Paslaugos specialistai
  Audronė Šidlienė

  Gydytoja odontologė ortopedė AUDRONĖ ŠIDLIENĖ (lic.Nr. OPL-00097) – konsultuoja ir protezuoja esant daliniam ar pilnam dantų netekimui. Atlieka sudėtingas protezavimo procedūras ant implantų.

  Kęstutis Vaičekauskas

  Gydytojas odontologas ortopedas KĘSTUTIS VAIČEKAUSKAS (lic.Nr. OPL-03967) – atlieka sudėtingas protezavimo procedūras ant implantų, konsultuoja dėl ortopedinio gydymo, atlieka įvairių konstrukcijų dantų protezavimą, estetinį dantų plombavimą.

  Registruokitės vizitui