Susisiekime jau dabar!
8 676 20 100
info@denta.lt
Vardas Pavardė
El. paštas
Jūsų tel.
Žinutė sėkmingai nusiųsta. Netrukus susisieksime su Jumis! Puikios dienos :)
Menu
PradžiaDUK

Dažniausiai užduodami klausimai

Kodėl mažiesiems genda dantukai dar kūdikystėje?
Dantyse kariesas atsiranda kai yra tam palankios sąlygos:
• Apnašos ant dantų, kurios taisyklingai nenuvalomos;
• Bakterijos gyvenančios burnos ertmėje;
• Burnos ertmės rūgštingumas (pH).

Kas turi valyti vaiko dantis?
Vaikams iki 6 metų valyti dantis turėtų tėvai, bet vaikui būtina leisti pačiam valytis dantukus, kad susiformuotų dantų valymosi įgūdžiai.

Vaikui išsivalius dantukus, tėvai pakartotinai privalo juos pervalyti.

Nuo kokio amžiaus turi būti valomi vaikų dantys?
Vaikų dantys turi būti pradedami valyti vos išdygus pirmajam dantukui.

Kai tik išdygsta pirmasis dantukas – jį reikia valyti švaria medžiagos skiautele arba silikoniniu antpirščiu. Kiekvienam amžiaus tarpsniui reikia naudoti tam tinkamą dantų pastą ir dantų šepetėlį.

Kodėl reikia rinktis endodontologą, kodėl negali gydyti mano gydytojas odontologas?
Daug gražių darbų endodontijos srityje atlieka bendros praktikos gydytojai odontologai. Tačiau gydytojai endodontologai specializuojasi šioje srityje ir yra sukaupę nemažą žinių ir manualinių igūdžįų bagažą.

Gydytojai endodontologai savo darbe naudoja mikroskopą, ultragarsą, mašininius endodontinius instrumentus, šiltos gutaperčos plombavimo aparatą, kas įgalina daug sėkmingiau atlikti endodontinius darbus, bei tikėtis geresnės sėkmės.

Kodėl endodontinis gydymas brangus?
Endodontinis gydymas sąlyginai brangus, nes jam atlikti reikia daug brangiai kainuojančių priemonių ir prietaisų. Kartais pilnai sugydyti dantų šaknų kanalus reikia kelių vizitų. "Dentoje" šį gydymą atlieka gydytojas endodontologas, kuris baigęs specialią studijų programą, taip pat toliau tobulinasi konferencijose ir kursuose Lietuvoje bei užsienio šalyse.

Kiek man kainuos endodontinis gydymas?
Tai galime pasakyti konsultacijos metu. Kaina priklauso nuo situacijos sudėtingumo, šaknų kanalų skaičiaus, naudojamo endodontinio mikroskopo laiko. Pergydymai kainuoja brangiau, jiems atlikti reikia daugiau laiko ir naudoti daug įvairių priemonių. Lojaliems klinikos pacientams taikomos nuolaidos.

Ar visada sėkmingas endodontinis gydymas? Kokios garantijos?
Endodontinio gydymo sėkmė priklauso nuo daugelio faktorių. Diagnozės sudėtingumo, naudojamų prietaisų ir priemonių novatoriškumo, gydytojo praktikos ir manualinių įgūdžių. Griežto antiseptikos ir aseptikos taisyklių laikymosi bei mikrobiologinio faktoriaus. Labai svarbu kokybiškai atstatyti dantį po endodontinio gydymo plomba ar vainikėliu. Svarbi gera paciento burnos higiena. Pasaulinės studijos įrodo kad pirminė endodontija turi didesnę sėkmę nei pergydymai, tačiau kaip ir visur medicinoje 100% sėkmės endodontijoje nėra.

Gal implantas geriau?
Joks implantas neatstos savo danties. Jei tik įmanoma reikia gydyti dantų šaknų kanalus. Po nesėkmingo dantų šaknų kanalų gydymo, mes dar turime pergydymą ar endodontinę chirurgiją. Tai kartais įgalina išsaugoti dantį. Implantaciją pasilikime paskutinei alternatyvai, nes po jos kitų alternatyvų nėra.

Kokia yra alternatyva endodontiniam gydymui?
Endodontinio gydymo altematyva - danties ekstrakcija (pašalinimas). O kas vietoj to? Pašalinto danties vietoje gali būti sriegiamas implantas, kartais defektas šalinamas tiltiniu protezu (šlifuojami vainikėliams gretimi dantys). Jei tik įmanoma reikia saugoti savą dantį ir gydyti jį endodontiškai.

Kodėl gydant dantų šaknų kanalus reikia atlikti tiek daug radioviziogramų? Ar man nepakenks?
Kiekvieno endodontinio gydymo metu reikėtų atlikti 3-4 radioviziogramas. Atliekant pergydymus ar gydant komplikacijas jų gali prireikti ir daugiau. Galėtume pasidžiaugti, kad "Dentoje" atliekant kompiuterines radioviziogramas pacientas gauna 70% mažesnę apšvitą nei atliekant įprastines.

Kiek užtruks endodontinis gydymas?
Endodontinis gydymas užtrunka priklausomai nuo danties šaknų kanalų skaičiaus ir anatomijos sudėtingumo. Priekinių dantų kanalus galima sugydyti vieno vizito metu, krūminių dantų šaknų kanalams gali prireikti vieno ilgesnio vizito ar net dviejų. Pergydymų atvejai gali užtrukti ilgiau. Dantis su išplitusia židinine infekcija ar po traumos gali tekti stebėti ir gydyti ilgiau. Tai turėtų būti aptarta pirmo vizito ar konsultacijos metu.

Ar gydant dantis man neskaudės?
Šiuo metu yra galimybė pritaikyti įvairių nuskausminimo metodikų, bei įvairaus stiprumo, ilgai veikiančių anestetikų. Gydome dantį tik tada, kai pasiekiame visišką nejautrą. Nuskausminant, pačioje injekcijos pradžioje, pacientas šiek tiek gali jausti nemalonų “veržimą“, bet ne skausmą. Po sudėtingų procedūrų gali šiek tiek mausti, skausmui slopinti skiriame priešuždegiminius vaistus, retais atvejais skiriame ir antibiotikus.

Kodėl reikia endodontinio gydymo?
Gydome dantį endodontiškai, reiškia gydome danties vidų. Dėl negydyto laiku ėduonies, atsiradusių dantyje įskilimų, atlūžusių plombų, danties traumų, po senais pralaidžiais vainikėliais patekus infekcijai gali išsivystyti dantyje uždegimas (jo pulpoje). Šis uždegimas dažnai būna lydimas labai nemalonių pojūčių. Pacientą kankina nepakeliamas skausmas, sustiprėjantis vakare ar net naktį. Skausmą išprovokuoja šaltas ar net karštas maistas. Labai pablogėja gyvenimo kokybė, kartais mažai gelbėja ir nuskausminamieji vaistai. Būtina nedelsiant pašalinti uždegiminę pulpą, valyti šaknų kanalus ir juos hermetiškai užplombuoti. Vėliau taip sugydytą dantį atstatyti kokybiška plomba ar vainikėliu. Tai vienas iš sėkmingo endodontinio gydymo garantų.

Laiku negydytas ar nesėkmingai sugydytas pulpos uždegimas gali komplikuotis viršūniniu periodontitu. Kitaip tariant išsivysto židininė infekcija, kuri kenkia visam žmogaus organizmui. Tokį uždegiminį dantį endodontiškai gydyti būtina, kad jį išsaugotume ir būtume sveiki.

Kiek kainuoja Jūsų paslaugos?

Apie paslaugų kainas galite sužinoti paslaugų skiltyje.
Kaina nėra pagrindinis orientyras svarbiausia teisingas gydymas ir kokybiškai atlikti darbai.