Susisiekime jau dabar!
8 676 20 100
info@denta.lt
Vardas Pavardė
El. paštas
Jūsų tel.
Žinutė sėkmingai nusiųsta. Netrukus susisieksime su Jumis! Puikios dienos :)
Menu
PradžiaPaslaugosAgnė Grukauskienė, Aušra Ramanauskaitė, Daina DiržienėSuaugusių ir vaikų dantų gydymas

Suaugusių ir vaikų dantų gydymas

Ne rečiau kaip kartą per pusmetį rekomenduojama profilaktinė odontologo apžiūra. Vizito metu specialistai patikrina paciento dantų būklę, apžiūri karieso pažeistus dantis, esant reikalui, juos plombuoja ar konsultuoja rūpimais burnos higienos ar dantų gydymo klausimais. 

Remdamasis naujausiais mokslo pasiekimais, patirtimi bei šiuolaikiška įranga ir medžiagomis gydytojas odontologas įprastinės apžiūros metu ar padaręs rentgeno nuotrauką diagnozuoja dantų ir/ar burnos audinių problemas. Pagal tai pacientui paskiriamas tinkamiausias dantų gydymas ir jam reikalingos priemonės. 

 

Ėduonies (karieso) gydymas

 

Ypač plačiai vaikų bei suaugusių tarpe paplitusi dantų liga yra kariesas. Dėl nepakankamos dantų ir burnos higienos ar kitų priežasčių atsiradęs ėduonis pažeidžia danties paviršių, o vėliau ir gilesnius audinius. Pastebėjus pirmuosius dantų gedimo požymius (tamsios dėmelės, dantų spalvos pakitimai, jautri reakcija į šilta/šalta), būtina kuo greičiau kreiptis į odontologus. Šiuo metu ėduonis gydomas šalinant pažeistus audinius, likusią ertmę išvalant ir užplombuojant šiuolaikiškomis plombomis, pagamintomis iš aukštos kokybės medžiagų. Dėl šios priežasties plomba tarnauja ne vienus metus, sustabdomas audinių irimas, atstatoma estetinė ir kramtymo funkcija. Negydant ėduonies, pažeidžiami gilesni audiniai ir net danties pulpa. Sudėtingesniais atvejais dantys tampa itin jautrūs, pacientą kamuoja ūmūs skausmai. Taip yra dėl ėduonies pažeidžiamų nervų pulpos viduje. 

Ignoruojant ligą ir laiku nepradėjus gydymo, bakterijos skverbiasi gilyn, sukelia uždegimą. Infekuoto ir negydomo danties šaknies kanale formuojasi uždegiminis židinys, gali susiformuoti pūlinys. Dėl to vėliau dantį gali tekti pašalinti.  Be to, paveikta karieso dalis ar net visas dantis ilgainiui gali nulūžti. Tuomet nebeapsieinama be protezavimo. Net ir pora mėnesių negydomas ėduonis gali pridaryti daug problemų, dėl to atsiranda skausmas, tokiam dančiui gali tekti gydyti ne tik kariesą, bet papildomai ir danties šaknies kanalus, kas ženkliai padidina gydymo kaštus.

 

Endodontinis gydymas

 

Su negydomu ėduonimi gana glaudžiai susijęs endodontinis gydymas. Kitaip tariant, tai – dantų šaknų kanalų gydymas (taip pat ir pakartotinis dantų šaknų kanalų pergydymas). Procedūrų metu kanalų sistemoje naikinami mikroorganizmai, kanalai užpildomi specialiais užpildais, taip nuo ateityje galimų infekcijų apsaugomas tiek pats dantis, tiek audiniai aplink jį. Laiku atliktas dantų šaknų gydymas užtikrina danties funkcionalumą.

 

Dantų gydymas plombomis 

 

Bene dažniausiai odontologijoje atliekamas terapinis dantų gydymas – plombavimas yra svarbus, nes: 

  • sustabdomas karieso plitimas;
  • užkertamas kelias mikroorganizmų plitimui į gilesnius audinius;
  • atstatoma danties anatominė forma;
  • sugrąžinamas natūralus estetinis vaizdas;
  • atkuriamas kontaktas su greta esančiais dantimis ir antagonistais.
     

Šiuolaikiškas dantų gydymas Kaune įsikūrusioje „Denta“ odontologijos klinikoje dėl naudojamų medikamentų ir priemonių yra greitas ir beveik nesukelia nemalonių pojūčių. Kvalifikuoti gydytojai odontologai geba atstatyti estetinį vaizdą ir dantų anatominę formą net ir ypač sudėtingais atvejais. 

Suaugusių ir vaikų dantų gydymas
Paslaugos specialistai
Daina Diržienė

Gydytoja odontologė DAINA DIRŽIENĖ (lic.Nr. OPL-00012) – konsultuoja dėl terapinio odontologinio gydymo, atlieka profilaktinę apžiūrą, dantų plombavimą, dantų restauraciją, dantų šaknų kanalų gydymą bei profesionalią…

Registruokitės vizitui