Susisiekime jau dabar!
8 676 20 100
info@denta.lt
Vardas Pavardė
El. paštas
Jūsų tel.
Žinutė sėkmingai nusiųsta. Netrukus susisieksime su Jumis! Puikios dienos :)
Menu
PradžiaPaslaugosAušra Ramanauskaitė, Jovita AndrišiūnienėDantų implantai ir implantacija

Dantų implantai ir implantacija

Dantų implantavimas – viena moderniausių ir pažangiausių technologijų, atkurianti dantis, praradus vieną, keletą ar net visus nuosavus dantis. Pirmasis apie osteointegraciją, arba, paprasčiau tariant, apie titaninių implantų suaugimą su kaulu, prakalbo švedų mokslininkas P. I. Brenemarkas. Nuo to laiko praėjo daugiau kaip 30 metų ir šiandien implantavimas atliekamas daugybei pacientų. 

Visi žmogaus dantys sudaryti iš vainiko ir šaknies. Dantų šaknų  mes nematome, kadangi jos glūdi dantenose. Tačiau dantų šaknys, be kita ko, dar atlieka labai svarbią funkciją – kramtymo metu per danties vainiką apkrauna žandikaulio kaulą ir todėl neleidžia jam nykti.  Dėl laiku negydyto karieso netekus danties,  atsiranda diskomfortas kandant ir kramtant maistą. Dėl atsiradusio dantų eilės defekto žmogus pradeda vengti plačiai šypsotis ar net kalbėti. Tačiau tai galima paprastai kompensuoti, į žandikaulio alveolinės ataugos kaulą įsriegiant dantų implantą – žmogaus organizmui visiškai pritaikytą titaninį sraigtą. 

Specialiomis medžiagomis apdorojus ir padengus titano sraigtą, gaunamas implantas, kuris chirurginiu būdu įsodinamas į žandikaulio kaulą. Jis atstoja natūralaus danties šaknį, tarnauja kaip atrama dirbtiniams dantų vainikėliams, tiltams, plokštelėms, paskirsto kramtymo jėgą tarp greta esančių audinių. Viena iš svarbių priežasčių, kodėl danties implantas naudingas ir rekomenduotinas žmogui yra tai, kad jis, kaip ir nuosavas dantis, kramtymo metu apkrauna žandikaulio kaulą ir dėl to neleidžia jam nykti. 

 

Privalumai, kuriais pasižymi dantų implantai:

 

 • Užkertamas kelias žandikaulio tirpimui, tad neprireikia papildomų operacijų, tokių kaip sinuso dugno pakėlimas, neretėja dantys, nekinta jų pozicija, sustabdomi kiti patologiniai procesai.
 • Implantai yra labai patogūs, jų buvimo burnoje pacientai nejaučia.
 • Su implantuotais dantimis maistas sukramtomas taip pat puikiai kaip ir su natūraliais.
 • Ant implanto dedami vainikėliai, kurie nesiskiria nuo natūralių dantų.
 • Implantai gaminami iš aukščiausios rūšies titano ir kitų kokybiškų metalų lydinių, tad nesukelia alerginių organizmo reakcijų, yra biosuderinami. 
 • 97-98 proc visų implantavimo operacijų – sėkmingos, todėl komplikacijos ar pakartotinės procedūros itin retos. 
 • Tinkamai prižiūrint implantus, jie tarnauja visą gyvenimą.
 • Implantacijos dėka išsaugomi abipus defekto esantys nuosavi dantys, kadangi jų nebereikia šlifuoti. 
 • Implantavimas yra naudingas ne vien dėl sugrąžintos dailios šypsenos ar kokybiško kramtymo. Įsriegus implantą, apsaugomi ir kiti nuosavi dantys: išlaikomas taisyklingas sąkandis, dantys neiškrypsta,  neperkraunami, todėl  užkertamas kelias jiems vėliau iškristi. 
   

 

Implantavimo procedūra

 

Prieš implantavimą, nuodugniai ištiriama paciento būklė. Tuomet pradedamos trijų etapų procedūros.

I etapas – dantų implantavimas, kai implantai įsriegiami į žandikaulį ir paliekami gyti 2-4 mėnesiams.
II etapas – ant implanto tvirtinama speciali gijimo galvutė.
III etapas – pagal natūralių dantų atspalvį, formą bei dydį gaminamas ir ant implanto atramos dedamas danties vainikėlis.

Dantų implantavimas Kaune įsikūrusioje odontologijos klinikoje "Denta" yra neskausminga procedūra. Operacijos metu pacientui implantas įsriegiamas vietinėje nejautroje. Dirbtinis dantis kasdien prižiūrimas įprastai, kaip ir nuosavi dantys. Turint implantuotų dantų, būtinas reguliarus lankymasis pas odontologą.

Dantų implantai Kaune | Dantų implantacija
Paslaugos specialistai
Jovita Andrišiūnienė

Gydytoja periodontologė JOVITA ANDRIŠIŪNIENĖ (lic.Nr. OPL-02388) – atlieka protinių, retinuotų ir kitų dantų šalinimą, priedančio ligų gydymą, sudėtingas periodontologines operacijas, dantų implantaciją, sinuso pakėlimo, kaulo…

Registruokitės vizitui