Susisiekime jau dabar!
8 676 20 100
info@denta.lt
Vardas Pavardė
El. paštas
Jūsų tel.
Žinutė sėkmingai nusiųsta. Netrukus susisieksime su Jumis! Puikios dienos :)
Menu
PradžiaPaslaugosAudronė Šidlienė, Kęstutis VaičekauskasDantų protezavimas

Dantų protezavimas

Netekus vieno ar kelių dantų būtina kreiptis į profesionalus. Sustabdyti tokius pavojingus sveikatos pokyčius, kaip žandikaulio kaulo tirpimą, kaimyninių dantų migraciją ir kitus, galima atlikus dantų protezavimą. Šiuolaikiškų metodų ir priemonių pagalba odontologijos klinikos „Denta“ specialistai sudėtingas protezavimo procedūras atlieka ypač tiksliai, nepažeidžiant šalia esančių dantų ir atkuriant kramtymo funkciją. 

Dantų protezavimas atliekamas dantis pilnai išgydžius – paruošus protezavimui. Procedūra gali apsaugoti nuo dantų lūžimo, padeda išsaugoti sveiką šypseną bei užtikrina sklandų maisto atkandimą ir kramtymą. Be to, su dantų protezais žmogui lengviau kalbėti, artikuliuoti, išlaikoma taisyklinga lūpų forma, aplink burną nesusidaro raukšlelių, todėl žmogus atrodo jaunesnis ir labiau savimi pasitiki. Priklausomai nuo situacijos, odontologijos klinikoje „Denta“ pacientams taikomi laikini, o po to – nuolatiniai protezai. 

Laikini dantų protezai

Šio tipo protezai dažniausiai naudojami kaip pakaitiniai, kol gaminami nuolatiniai dantų protezai:

  • Laikini fiksuoti protezai. Tai laikini vainikėliai arba tilteliai, kurių paskirtis – iš dalies ir tik kurį laiką dalinai atstatyti estetinę bei kramtymo funkcijas, stabilizuoti protezuojamus dantis. Gaminami iš paprastesnių, ne itin tvarių medžiagų, todėl yra žymiai pigesni. 

  • Laikini išimami plokšteliniai protezai. Dažniausiai gaminami daliniai išimami protezai (dalinė plokštelė). Jie taip pat skirti laikinam kramtymo palengvinimui bei estetikos atstatymui. Su šio tipo protezais galima kalbėti, kramtyti maistą, ypač vyresniame amžiuje, kai alveoliniai kaulai atrofuoja (nyksta). Gaminami iš  plastmasių ir standartinių garnitūrinių dantų. 

  • Pagal indikacijas ir individualius poreikius pacientams galima pagaminti laikinus dantų protezus iš elastinių medžiagų. Toks elastinis išimamas plokštelinis protezas yra ganėtinai patogus, prie jo buvimo burnoje lengviau priprantama, tačiau dėl jo labiau ilgalaikių perspektyvų pravartu pasitarti su gydytoju.

Nuolatiniai protezai

Kokybiškam dantų defektų atstatymui skirti fiksuotieji dantų protezai. Priklausomai nuo situacijos, juos galima dėti ant natūralių dantų arba implantų (taikoma net tada, kai žandikaulyje nėra nei vieno nuosavo danties). Dantų protezavimas šiuo būdu yra ypač patogus maisto atkandimo, kramtymo prasme, be to pacientui garantuojama estetiška šypsena. Nuolatiniai fiksuojami dantų protezai gaminami iš metalo keramikos, cirkonio keramikos ar kitokių šiuolaikiškų medžiagų, tad yra patikimi ir ilgaamžiai. Pacientų gyvenimo kokybė, kramtymas ir pasitikėjimas savimi dėl sveikos šypsenos bus kur kas didesni, jei burnoje protezai laikysis tvirtai, jų nereikės reguliariai išimti. 

Praktika parodė, kad daugumos pacientų poreikius geriausiai tenkina odontologijos klinikoje „Denta“ taikomi ir klinikos dantų protezų gaminimo laboratorijoje gaminami fiksuoti dantų protezai: 

  • Metalo keramikos vainikėliai ar tilteliai. Iš metalo keramikos pagaminti protezų vainikėliai ar tilteliai skirti dalinai ar pilnai atstatyti kramtymo ir estetinę funkcijas. Šie protezai yra patogūs, tikslūs, tvirti bei ilgaamžiai.

  • Cirkonio keramikos vainikėliai ar tilteliai. Cirkonio keramikos protezų vainikėliai ar tilteliai puikiai atstato estetinę ir kramtymo funkcijas. Jie patogūs, tvirti, tikslūs ir ilgaamžiai. Be to, protezai pasižymi biosuderinamumu su apydančių ir burnos gleivine. Priešingai nei neskaidrūs metalo pagrindu protezai, cirkonio keramikos dantų protezai yra skaidresni, burnoje atrodo estetiškiau ir natūraliau.

  • Presuotos keramikos vainikėliai. Priekinių ir prieškrūminių dantų zonoje esantys vainikėliai idealiai atstato estetinę funkciją. Pagaminti iš šviesai laidaus porceliano burnoje šie protezai natūraliai spindi, juos itin sunku atskirti nuo natūralių dantų. Iš presuotos keramikos taip pat gaminamos ir priekinių dantų laminatės, dantų užklotai. 

Vyresnio amžiaus pacientams neretai taikoma protezų rūšis – išimami protezai, „užrakinami“ ant dviejų arba keturių implantų, įsriegtų į žandikaulio alveolinės ataugos kaulą. Jie tvirtinami įvairiomis užraktinėmis konstrukcijomis, todėl pakankamai stabiliai laikosi ir nekrenta. Tokių protezų pagalba kramtymas palengvėja. Minimus protezus, kaip ir nuosavus dantis, reikia reguliariai valyti šepetėliu su dantų pasta; šiuo atveju, nuėmus nuo implantinių užraktų ir išsiėmus iš burnos, taip juos valyti netgi paprasčiau. 

Pacientams reikia žinoti, kad po kurio laiko išimamus protezus gali reikėti koreguoti, todėl patariama 1-2 kartus metuose lankytis pas dantis protezavusį gydytoją odontologą, kuris apžiūrės naudojamo protezo būklę ir nustatys išimamo protezo korekcijos – perbazavimo reikalingumą. Odontologijos klinika „Denta“ savo pacientams gali pasiūlyti ir kitokių dantų protezų, kaip anksčiau populiarių lankų atraminių protezų su atraminėmis apkabėlėmis ar užraktais, bei daug kitokių dantų protezavimo galimybių.

Dantų protezavimas Kaune įsikūrusioje klinikoje „Denta“ atliekamas profesionalių odontologų ir dantų technikų. Klinikoje dirbantys specialistai parenka efektyviausią ir individualiu atveju tinkamiausią dantų protezavimo metodą.

Dantų protezavimas Kaune
Paslaugos specialistai
Audronė Šidlienė

Gydytoja odontologė ortopedė AUDRONĖ ŠIDLIENĖ (lic.Nr. OPL-00097) – konsultuoja ir protezuoja esant daliniam ar pilnam dantų netekimui. Atlieka sudėtingas protezavimo procedūras ant implantų.

Registruokitės vizitui