Susisiekime jau dabar!
8 676 20 100
info@denta.lt
Vardas Pavardė
El. paštas
Jūsų tel.
Žinutė sėkmingai nusiųsta. Netrukus susisieksime su Jumis! Puikios dienos :)
Menu
PradžiaPaslaugosIlona Tercijonaitė PamarnackienėDantų tiesinimas

Dantų tiesinimas

Taikant ortodontinį gydymą, ištiesinami kreivai išdygę dantys, gydomas netaisyklingas sąkandis. Suaugusiųjų dantys paprastai tiesinami breketais (kabėmis) – ortodontiniais aparatais, kurie dažniausia tvirtinami dantų paviršiuje. Jaunesnio amžiaus pacientams gali būti taikomas gydymas breketais arba išimamais ortodontiniais aparatais – plokštelėmis.

Ortodontiniai aparatai parenkami pagal indikacijas, paciento pageidavimus, galimybes ir gydymo efektyvumą taikant konkrečius gydymo metodus. Pasiryžus tiesinti dantis, reikėtų žinoti, kad procesas užtruks nuo 1 iki 3 metų, maždaug kartą-du į mėnesį prireiks apsilankyti gydytojo ortodonto kabinete. Kuo atvejis sudėtingesnis, tuo dantų breketai nešiojami ilgiau. Dantų tiesinimas breketais neatskiriamas ir nuo itin kruopščios burnos ertmės priežiūros: reikalingi specialūs dantų šepetėliai, siūlai, kitos priežiūros priemonės. Taigi dantų tiesinimo breketais kainą sudaro ne tik jų gaminimas, pritaikymas ir įdėjimas, bet ir nuolatiniai vizitai pas specialistą, priežiūros priemonės ir kt.

Ne visos metalinės kabės yra vienodai patogios. Kokių pasirinkimo alternatyvų turi nusprendusieji turėti tiesesnę šypseną?

  • Metaliniai breketai – populiariausi ortodontijoje, jiems gaminti naudojami itin kokybiški lydiniai. Metaliniai dantų breketai gali būti nevienodų formų, skirtis tiek ortodontinių vielų tvirtinimu, tiek ir fiksavimo mechanizmais.
  • Beligatūriniai breketai ypatingi tuo, kad jų ortodontinė viela fiksuojama specialiu užraktu. Trintis tarp breketo ir ortodontinės vielos mažėja, todėl pacientai nejunta diskomforto. Gydymo periodas beligatūriniais breketais yra trumpesnis, rečiau prireikia dantų šalinimo, rečiau tenka lankytis pas ortodontą. 
  • Keraminiai breketai – tai bene patys estetiškiausi, mažiausiai pastebimi. Juos galima tvirtinti ant viso dantų lanko arba tik ant reikiamų dantų. Tačiau gydymas jais yra kiek ilgesnis, nulūžus breketui, jį reikia keisti nauju, aukštesnė ir šių breketų kaina.
  • Safyriniai breketai taip pat mažiau pastebimi, jie pagaminti iš dirbtinio safyro.
  • Vidiniai (liežuviniai) breketai fiksuojami liežuvio pusėje, yra visiškai nematomi, tačiau jie tinka ne visais atvejais.
  • Ortodontinės plokštelės. Plokštelėmis galima koreguoti tiek viršutinio, tiek ir apatinio žandikaulio dantų kreivumą, koreguoti sąkandį, tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad tai nėra patys naujausi ar efektyviausi metodai. Nešiojant plokšteles, gal paprastesnė yra tik tiesinamų dantų priežiūra. Ortodontinės plokštelės, siekiant didesnio efekto, gali būti su spyruoklėmis, apkabėlėmis, lankeliais ir sraigteliais. Iš visų ortodontinių aparatų plokštelės yra pigiausios, tačiau ne visada patogios, mažiau efektyvios ir siauriau pritaikomos. Reikia žinoti, kad kad plokštelės yra nešiojamos ne tik naktį, bet ne mažiau kaip 15 val..per parą, tik tada galima tikėtis rezultatų.
Dantų tiesinimas Kaune
Paslaugos specialistai
Registruokitės vizitui