Susisiekime jau dabar!
8 676 20 100
info@denta.lt
Vardas Pavardė
El. paštas
Jūsų tel.
Žinutė sėkmingai nusiųsta. Netrukus susisieksime su Jumis! Puikios dienos :)
Menu
PradžiaPaslaugosJŪRATĖ BUDRIKIENĖEndodontija – dantų šaknų kanalų gydymas

Endodontija – dantų šaknų kanalų gydymas

Ne visuomet kariesas pažeidžia tik dantų paviršius. Laiku negydomo karieso atveju, iš karieso pažeistos ertmės infekcijai patekusi į danties pulpą, ji gali išplisti ir pažeisti apie šaknį esančius audinius. Žmogus jaučia stiprų skausmą, todėl su tuo susidūrus reikia nedelsiant vykti pas gydytoją. Endodontologas Kaune klinikoje "Denta" gydo dantų šaknų kanalus bei kitas, su pulpos pažeidimu susijusias ligas.

Danties kanalai infekuojami negydant karieso. Nuo danties paviršiaus, liežuvio, dantenų nepašalinti mikroorganizmai pro dentino kanalėlius patenka į danties pulpą, kur labai greitai prasideda uždegimas. Minkštajame danties audinyje, pulpoje, pažeidžiamas jungiamasis audinys, kraujagyslių tinklas, nervinės skaidulos bei įvairios ląstelės. 

Apie tai, kad pulpoje yra infekcija, praneša tam tikri klinikiniai simptomai: savaiminiai, priepuoliniai skausmai, ypač naktį, taip pat cheminių, terminių, mechaninių dirgiklių sukeliamas skausmas. Kai kuriais atvejais, simptomai išvis nepasireiškia. Bet kuriuo atveju, pacientui reikalinga skubi gydytojo endodontologo pagalba. Endodontinio gydymo esmė – pašalinti pažeistus audinius iš vainikinės pulpos kameros bei šaknies kanalų. Tai galima padaryti specialaus kanalų sistemos valymo metu, procedūros pabaigoje hermetiškai jį užplombuojant. 

Atvykus pas specialistą su skaudamu dantimi, pirmiausiai, padaroma dentalinė rentgeno nuotrauka. Iš jos matyti, kuri pulpos dalis yra pažeista, kokių instrumentų, cheminių medžiagų gydytojui reikės, kad pašalintų problemą. Ypatingo kruopštumo reikalaujanti procedūra užbaigiama ertmės užplombavimu. Tokiu būdu garantuojama, kad į  kanalą nepateks mikroorganizmai ir audiniai nebus dar labiau pažeisti. 

Endodontiją įprasta skirstyti į fundamentalią bei sudėtingąją. Pastaroji reikalauja ypatingų kompetencijų, todėl tokias procedūras atlieka profesionalus endodontologas. Paprastesnį gydymą taip pat sėkmingai atlieka ir bendrosios praktikos gydytojai odontologai. Pastebima, jog per pastaruosius du dešimtmečius labai išaugo endodontinio gydymo kokybės reikalavimai. Tai susiję su naujų technologijų atsiradimu. 

Endodontologijos specialistai klinikoje "Denta" naudoja vienus naujausių įrenginių: elektroninį šaknų kanalų viršūnių ieškiklį, didinamuosius lęšius, mikroskopus, šiuolaikiškus mašininius endodontinius instrumentus. Taip pat taikoma viziografija, specialia technika atliekami ultragarsiniai tyrimai. Kaip atrodo uždegimo židinys ir kurioje tiksliai vietoje jis yra, galima matyti kompiuterio monitoriuje. Šios technikos ir modernių metodų pagalba galima kokybiškai išgydyti dantų šaknų kanalus, pašalinti prieš daugelį metų kanalų plombavimui naudotus sidabrinius kaiščius bei įvairius kietus, blogos būklės užpildus. 

Daugiau Endodontiją

Endodontija - beskausmis dantu gydymas
Paslaugos specialistai
Jūratė Budrikienė

Gydytoja endodontologė JŪRATĖ BUDRIKIENĖ (lic.Nr. OPL-01839) – konsultuoja dėl endodontinių procedūrų, atlieka dantų šaknų kanalų gydymą ir sudėtingus dantų šaknų kanalų pergydymus mikroskopo pagalba.

Registruokitės vizitui