Susisiekime jau dabar!
8 676 20 100
info@denta.lt
Vardas Pavardė
El. paštas
Jūsų tel.
Žinutė sėkmingai nusiųsta. Netrukus susisieksime su Jumis! Puikios dienos :)
Menu
PradžiaPaslaugosAušra Ramanauskaitė, Jovita AndrišiūnienėPeriodontologija

Periodontologija

Dantis supančių audinių ligas tiriantis mokslas vadinamas periodontologija. Ši odontologijos sritis taip pat nagrinėja šių ligų profilaktiką bei gydymo metodus. Uždegimai dantenose ar periodonto audiniuose kyla dėl mikroorganizmų ir jų veiklos produktų, kurie susidaro mikroorganizmams maitinantis apnašomis, likusiomis po valgio.

Ypač rimtos ir klastingos periodonto ligos, kitaip dar vadinamos gingivitu ir periodontitu, tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje serga daugybė žmonių. Mūsų šalyje su šiomis ligomis susiduria daugiau kaip 90 proc. gyventojų. Verta paminėti, jog yra kelios periodontito  formos: lengva, vidutinio sunkumo ir sunki. Periodontologas, nustatęs ligos sudėtingumo lygį, paskiria pacientui tinkamiausius gydymo būdus bei metodikas.

Suprasti, kad dantis supančiuose audiniuose kilo uždegimas – nesunku. Apie tai praneša tam tikri simptomai. Pirmasis prasidedančios ligos požymis – tai paburkusios, kraujuojančios dantenos. To ignoruoti jokiu būdu negalima, mat labai greitai liga išplis į gilesnius audinius. O to pasekmės: pūliuojančios dantenos, jaučiamas aštrus skausmas, nemalonus iš burnos sklindantis kvapas, pradėję klibėti dantys ir tarp jų atsirandantys tarpeliai. Po kurio laiko periodontito pasekmės matosi akivaizdžiai: nusėda apydančių gleivinė, atsidengia dantų šaknys, dantys vizualiai išilgėja. 

Mikroorganizmų sukeltas uždegimo židinys plisdamas pažeidžia dantenas, raiščius bei žandikaulio kaulą. Apsisaugoti nuo ligos  galima atsakingai rūpinantis burnos higiena. To nedarant, maisto likučiai ir apnašos kaupiasi ant dantų, dantenų vagelėje po dantenomis. Ant audinių įsitvirtinusios bakterijos maitinasi maisto likučiais ir išskiria toksinus, kurie ir sukelia uždegimą. Lėtinės ligos, pavyzdžiui, cukrinis diabetas, širdies ir kraujotakos sutrikimai ir pan., gali tik apsunkinti ar net paskatinti periodonto ligos vystymąsi. 

Tokia liga – klastinga, dėl to kiekvienas periodontologas Kaune ar kituose Lietuvos miestuose uždegimą gydo vienais moderniausių ir efektyviausių metodų. Šiuolaikiška įranga ir specialistų kompetencijos padeda šalinti problemą ir, jei įmanoma, atkuria prarastus dantis. Priešingu atveju, jei žmogus laiku nesikreipia į gydymo įstaigą, jis rizikuoja netekti dantų. Tai – pati didžiausia ir pavojingiausia periodontito komplikacija. Iškritus dančiui ar keliems, reikalingas protezavimas ar dantų implantavimas (pastaroji procedūra gali būti lydima kaulo priauginimo operacijos). Be to, periodonto audiniuose esantys uždegimai ilgainiui sukelia žandikaulio kaulo tirpimą. Tad, siekdamas išvengti rimtų pasekmių, pacientas turi vykti į odontologijos kliniką, kur profesionalus specialistas  apžiūri, diagnozuoja ir paskiria efektingiausią gydymą. 

 

Periodonto ligas galima gydyti keliais metodais

 

Pirmiausia, reikalinga profesionali diagnostika ir išsamus tyrimas, kurio metu identifikuojami ligą predisponuojantys faktoriai. Pacientui pasiūlomos kelios gydymo alternatyvos, mokoma, kaip taisyklingai prižiūrėti dantis. Pagrindinė priemonė norint išvengti dantenų ligų – tai profesionali specialisto atliekama dantų ir burnos higiena bei itin geras kasdienis dantų valymas danų bei tarpdančių šepetėliais ir dantų siūlais tiek ryte, tiek vakare.

Pačioje ligos pradžioje, gydymas – paprasčiausias ir mažiausiai skausmingas. Periodontologas nechirurginiu būdu pašalina dantų akmenis, minkštąsias apnašas iki ir po gleivine, o dantų šaknis ir dantis švelniai nupoliruoja. Esant vidutinio sunkumo periodontitui, prireikia kur kas sudėtingesnio gydymo, tačiau tai nustato specialistas pagal patologiškai susiformavusių dantenų kišenių gylį. Chirurginis gydymas reikalingas tada, kai kišenės didesnis negu 5 milimetrai. Tokiu atveju atliekama lopo operacija. Jos metu pašalinami uždegimo pažeisti, stipriai suirę audiniai, o jeigu reikia – suformuojamos dantenos bei kaulas. Neretai pacientams taikomas kompleksinis gydymas, kurį atlieka periodontologai, ortodontai ir odontologai ortopedai.

Periodontologija
Paslaugos specialistai
Jovita Andrišiūnienė

Gydytoja periodontologė JOVITA ANDRIŠIŪNIENĖ (lic.Nr. OPL-02388) – atlieka protinių, retinuotų ir kitų dantų šalinimą, priedančio ligų gydymą, sudėtingas periodontologines operacijas, dantų implantaciją, sinuso pakėlimo, kaulo…

Registruokitės vizitui