Susisiekime jau dabar!
8 676 20 100
info@denta.lt
Vardas Pavardė
El. paštas
Jūsų tel.
Žinutė sėkmingai nusiųsta. Netrukus susisieksime su Jumis! Puikios dienos :)
Menu
PradžiaPaslaugosAušra Ramanauskaitė, Indrė Gurauskaitė, Jovita AndrišiūnienėProfesionali burnos higiena

Profesionali burnos higiena

Daugelyje odontologijos klinikų atliekama profesionali burnos higiena, kurios metu šalinamos minkštosios arba kietosios apnašos, esančios ant dantų paviršiaus ir po gleivine. Tai labai naudinga procedūra kiekvienam, kadangi dantims sugrąžinama natūrali, spindinti spalva, ant jų nesikaupia mikroorganizmai, kurie gali sukelti pavojingas dantų ar dantenų ligas tokias, kaip kariesas, gingvitas, periodontitas ir kt. Svarbu ir tai, jog profesionali higiena gelbsti ne tik nuo prasidedančio dantenų uždegimo: kruopščiai nuvalius dantų paviršių ir dantenas, iš burnos nesklinda blogas kvapas, dantenos nekraujuoja, o patys dantys tampa mažiau jautrūs. 

Nors kasdien ryte ir vakare atsakingai valote dantis, siaurose dantenų vagelėse ar danties paviršiaus įtrūkimuose vis tiek lieka bakterijų. Daugelis jų kai kurias maisto medžiagas paverčia rūgštimis, dar labiau pažeidžiančiomis audinius. Tam, kad po kurio laiko neatsirastų didelių dantų emalio paviršiaus ar gilesnių dantų audinių pažeidimų, rekomenduojama reguliariai lankytis pas gydytojus odontologus. Specialistai šiuolaikiškų technologijų pagalba greitai ir neskausmingai pašalina pavojingas bakterijas ir apnašas. 

 

Kodėl svarbu atlikti profesionalią burnos higieną?

 

Prasta burnos ertmės būklė daro labai didelę įtaką normaliai žmogaus savijautai ir sveikatai. Tuo nesirūpinant, sukuriama palanki terpė veistis bakterijoms ir plisti infekcijoms, o tai ilgainiui gali pakenkti ir kitiems organams – širdžiai, plaučiams, inkstams, sąnariams. 

Be to, laiku nepašalinus dantų apnašų, vyksta jų mineralizacija, apnašos kietėja. Greitai susidaro kietosios apnašos, kitaip dar vadinamos dantų akmenimis. Juose kaupiasi toksinai, bakterijos, rūgštys, o visa tai daro neigiamą įtaką dantų struktūroms, dantenų ir periodonto audiniams. Šie padariniai atsispindi ir šypsenoje: dantys praranda natūralią spalvą, ant jų akivaizdžiai matosi apnašos, o vos pravėrus burną iš jos pasklinda nemalonus kvapas. Natūralu, kad žmogus dėl to pradeda kompleksuoti, jaučiasi nevisavertis bendraudamas su šeimos nariais, draugais, kolegomis. Suprastėjusi dantų būklė lemia pasitikėjimo savimi mažėjimą. 

 

Burnos higiena atliekama tokia eiga

 

  • Naudojant specialų ultragarsinį skalerį valomi dantų akmenys.
  • „Air Flow“ sistema nuo dantų paviršiaus šalinamos apnašos. Sistemos esmė: stipria oro, vandens ir sodos miltelių srove efektyviai pašalinamos apnašos net iš sunkiai prieinamų vietų. Tai naujoviškas ir neskausmingas būdas, norint dantims grąžinti natūralų atspalvį, pašalinti nuo raudonojo vyno, kavos, arbatos ar tabako ant emalio atsiradusias dėmes. 
  • Pašalinus dantų akmenis, poliruojamas dantų paviršius. Dantys poliruojami naudojant specialius šepetėlius ir specialią profesionaliai dantų higienai skirtą pastą – tokiu būdu padidinamas atsparumas ėduoniui.
  • Poliruojamos estetiniu būdu restauruotų dantų plombos bei kitos plombos.
  • Jeigu aptinkamos patologinės dantenų kišenės, jos valomos, plaunamos specialiais dezinfekciniais skysčiais.
     

Efektyviausias būdas pašalinti apnašas iš pačių atokiausių burnos kampelių ar siauriausių tarpdančių – profesionali burnos higiena Kaune įsikūrusioje odontologijos klinikoje „Denta“. Šios procedūros neskausmingos, tačiau itin naudingos, norintiems išsaugoti gerą burnos ir, žinoma, dantų būklę. Profesionalią higieną dantims ir gleivinės audiniams rekomenduojama atlikti mažiausiai 2 kartus per metus, o išskirtiniais atvejais (sparčiai kaupiantis apnašoms, rūkant, sergant lėtinėmis ligomis) – ir dažniau, vidutiniškai kas 3-4 mėn.

Profesionali burnos higiena Kaune
Paslaugos specialistai
Jovita Andrišiūnienė

Gydytoja periodontologė JOVITA ANDRIŠIŪNIENĖ (lic.Nr. OPL-02388) – atlieka protinių, retinuotų ir kitų dantų šalinimą, priedančio ligų gydymą, sudėtingas periodontologines operacijas, dantų implantaciją, sinuso pakėlimo, kaulo…

Indrė Gurauskaitė

Burnos higienistė INDRĖ GURAUSKAITĖ (lic.Nr. BPL-06546) – atlieka profesionalią burnos higieną, konsultuoja burnos priežiūros klausimais.

Registruokitės vizitui