top of page

Kaip ruošti savo vaiką vizitui pas odontologą?

Nors šiuolaikiniai odontologiniai kabinetai stipriai skiriasi nuo prieš keletą dešimtmečių skausmingus gydymo metodus taikiusių dantų klinikų, visuomenėje vis dar vyrauja odontologų baimė. Viena svarbiausių ir sudėtingiausių užduočių tenkančių vaikų tėvams – teigiamo odontologo įvaizdžio formavimas vaiko akyse.


Labai svarbu, kad vaikas suprastų – odontologas nėra jo priešas, o tik padėti norintis bičiulis. Tėvams ne tik svarbu tinkamai nuteikti mažylį, bet ir žinoti, kada turi būti planuojamas pirmasis vizitas pas odontologą. Dažnai tėvai kelia klausimą – kada jau laikas savo atžalą vesti pas odontologą: kai išdygsta pirmieji dantukai ar kai odontologo apžiūra dėl tam tikrų problemų tampa neišvengiama? Kaip sumažinti vaiko baimę vizito pas stomatologą metu ir kaip dažnai pas jį reikėtų lankytis, kad vaikų dantų gydymas būtų sistemingas ir efektyvus?Pirmasis vizitas


Paprastai patariama pirmąjį vaiko vizitą pas odontologą planuoti suėjus pirmiesiems mažylio metukams. Dažniausiai tokiu metu jau būna prasikalę pirmieji pieniniai dantys, todėl vaiko vizitas pas odontologą yra ne tik skirtas mažyliui susipažinti su dantų klinikos aplinka, bet ir apžiūrėti dantukus.


Ruošiantis pirmam vizitui pas odontologą svarbiausia mažyli nuteikti pozityviai ir neapkrauti jo informacija. Labai svarbu išsirinkti odontologą, kuris mokėtų tinkamai bendrauti su mažaisiais pacientais. Rekomenduojama nevartoti žodžio skausmas ar kitų susijusių neigiamų asociacijų. Geriau savo žodyne vartoti teigiamus dalykus ir kalbėti apie švarius, tvirtus ir sveikus dantis. Taip vaiko pasąmonėje formuosis teigiamos odontologų ir dantų klinikos įvaizdis.


Vaikų dantų gydymas ir pirmasis vizitas pas odontologą tampa iššūkiu ne tik dantų gydytojams, bet ir tėvams. Prieš keliaujant pas odontologą patariama paimti vaikui familiarių daiktų, tokių kaip mėgstamas žaislas – tai padės sušvelninti situaciją ir leis vaikui jaustis lyg pažįstamoje vietoje. Taip pat, prieš apsilankant pas dantų gydytoją, rekomenduojama su vaiku namuose pažaisti ir inscenizuoti paciento – odontologo žaidimą. Tokiu būdu vaikas neišsigąs per tikrąjį vizitą ir jau bus išmokęs plačiai išsižioti, sugebės nespurdėdamas išbūti tokioje padėtyje.


Pirmasis vaiko vizitas pas odontologą svarbus tiek mažyliui, tiek ir jo tėvams. Vaikui jis būna skirtas labiau apsiprasti su aplinka, tėvams tai tampa savotišku įvadu apie mažylio dantukų priežiūrą ir dygimo procesą. Paprastai tėveliai taip pat nori kuo daugiau išmokti ir sužinoti: kaip dygsta pirmieji dantukai, kaip taisyklingai juos prižiūrėti, kaip dažnai lankytis pas odontologą ir pan. Pirmųjų vizitų pas odontologą metu ryšio užmezgimas su dantų gydytoju yra iš tiesų svarbus. Šilti ir vienas kito pasitikėjimo verti santykiai padės lengvai komunikuoti ir užtikrinti Jūsų vaikui gerą dantukų apžiūrą bei operatyvią pagalbą iškilus odontologiniams negalavimams.


Tegul asociacijos su odontologais Jūsų mažyliui būna teigiamos, o vizitai į dantų kliniką lydimi vaikiška šypsena!

Comments


bottom of page