top of page

Nėštumas ir dantų priežiūra

Nėštumas paveikia visus moters gyvenimo aspektus. Keičiasi ne tik kūno apimtys, įpročiai, pomėgiai – paveikiama ir burnos ertmė. Vis daugėja įrodymų, kad odontologinės problemos gali tiesiogiai veikti vaisiaus augimo procesus. Moterims, turinčioms dantenų ligų iškyla tikimybė, kad kūdikis gims ankščiau laiko ar mažesnis nei įprastai. Todėl dantų priežiūra yra itin svarbi ne tik prieš pastojant, bet ir viso nėštumo metu. Norint išvengti dantenų infekcijų ir kitų su burnos ertmės problemomis susijusių padarinių – reikia sekti besikeičiančio organizmo poreikius ir prie jų prisitaikyti.


Daugelis moterų susiduria su paraudusiomis, patinusiomis dantenomis. Tai paskatina moters organizme esantys suintensyvėję hormonai. Kadangi dantenos yra patinusios, jos lengviau pažeidžiamos, todėl dažniau kraujuoja ir į jas gali patekti įvairios bakterijos (kylančios iš apnašų), to pasekmė – jautrūs dantys. Dažnai tai vadinama nėštumo gingvitu. Su juo geriausiai susidoroti padeda geras dantų valymas du kartus per dieną ir tarpdančių siūlo naudojimas. Žinoma, net ir nėštumo metu patariama profilaktiškai apsilankyti pas odontologą ir įsitikinti, kad dantenų pakitimai nekelia pavojaus augančiai gyvybei.Kitas pakitimas nėščios moters organizme yra rytinis pykinimas. Šis procesas pasitaiko beveik kiekvieno nėštumo metu ir gali pažeisti dantis. Taip nutinka todėl, kad pykinimo metu iš skrandžio į burną patenka rūgštys. Šios rūgštys yra itin pavojingos, nes sukelia dantų emalio eroziją, o suplonėjus jo sluoksniui atsiranda kiti negalavimai (pvz.: jautrūs dantys). Tam, kad emalis būtų apsaugotas, iškart po rytinio pykinimo dar prieš valant dantis patariama išskalauti burną skalavimo skysčiu ir tik tada valyti tarpdančių siūlu ir šepetėliu.


Natūralu, kad nėštumo metu pristinga tam tikrų vitaminų – tam besilaukiančios moterys naudoja specialius vitaminų kompleksus, subalansuotus maisto papildus. Itin svarbu atkreipti dėmesį, kad kalcio trūkumas, kuris ištinka nėščias moteris – būtų atkuriamas. Kalcis ne tik reikalingas besivystančios gyvybės stiprių kaulų ir dantų struktūrai – šis elementas ne mažiau svarbus ir nėščiai moteriai. Organizme pritrūkus kalcio, jau pagimdžius – padidėja rizika susirgti įvairiomis odontologinėmis ligomis. Todėl rekomenduojama į maisto racioną įtraukti daug kalcio turinčius produktus (pieno, jogurto, sūrio).


Galiausiai, kiekviena nėščia moteris susiduria su burnos džiuvimu. Dažnas vandens gėrimas geriausiai sudrėkina burnos ertmę ir atgaivina organizmą. Be to, nuplauna burnoje susikaupusias apnašas.


Tinkamai prižiūrėkite savo dantis ir džiaukitės nepakitusia burnos ertmės situacija nėštumo metu.

Comments


bottom of page