top of page

Dantų protezavimas

Dantų protezavimas – procedūra, kurios metu atkuriami pažeisti dantų audiniai. Protezavimas apima daug skirtingų metodikų, taikomų priklausomai nuo individualaus atvejo ar paties paciento poreikių bei galimybių. Protezavimas atliekamas tuomet, kai pacientas yra netekęs vieno, kelių ar daugiau dantų, arba kai nuosavi dantys yra pažeisti taip, jog jų nebeįmanoma patikimai atkurti plombinėmis medžiagomis. Protezuojama ir tuomet, kai dantys atkuriami ant implantų.

Laiku ir kokybiškai atliktas dantų protezavimas pasižymi įvairiais privalumais:

 • gali apsaugoti dantis nuo lūžimo, skilimo ir kitų defektų atsiradimo;

 • užtikrina funkcionalumą: tampa lengviau sukramtyti maistą;

 • po dantų protezavimo tampa lengviau kalbėti, artikuliuoti;

 • suteikia pasitikėjimo savimi.

Odontologijos klinikoje „Denta“ protezavimo paslaugos atliekamos ypač tiksliai, kokybiškai ir nepažeidžiant dar sveikų dantų audinių. Priklausomai nuo situacijos, galime pritaikyti šias protezų rūšis:

paslauga-denta-protezavimas 1-min.png

Laikini dantų protezai

Jie reikalingi tuomet, kai pacientas laukia, kol jam bus pagaminti nuolatiniai dantų protezai. Jų paskirtis – reikiamą laiko tarpą dalinai atstatyti tiek estetinę, tiek kramtymo funkciją. Šių protezų rūšys:

 1. Laikini fiksuoti protezai – vainikėliai arba tilteliai, gaminami iš paprastesnių, nebrangių medžiagų;
   

 2. Laikini išimami plokšteliniai protezai – daliniai išimami protezai, gaminami iš plastmasės ir standartinių garnitūrinių dantų;
   

 3. Elastiniai išimami plokšteliniai protezai – iš elastinių medžiagų gaminami protezai, kurie yra gerokai patogesni už įprastinius.

Nuolatiniai dantų protezai

Fiksuoti protezai, skirti kokybiškam ir patikimam dantų atstatymui. Priklausomai nuo taikomo dantų atkūrimo būdo, šie protezai tvirtinami ant burnos ertmėje dar likusių paciento dantų, arba ant implantų. Nuolatiniai protezai garantuoja ne tik funkcionalumą bei patogumą, bet ir estetišką bei natūralų vaizdą. Nuolatinių protezų rūšys:

 1. Metalo keramikos vainikėliai ar tilteliai – patogūs ir pilnai atstato kramtymo funkciją;
   

 2. Cirkonio keramikos vainikėliai ar tilteliai – atrodo estetiškiau ir natūraliau negu metalo keramikos protezai;
   

 3. Presuotos keramikos vainikėliai – gaminami iš šviesai laidaus porceliano, todėl tinka ne tik dantų funkcionalumo, bet ir idealaus estetinio vaizdo atstatymui. Tokius protezus itin sunku atskirti nuo natūralių dantų. Iš presuotos keramikos taip pat gaminamos priekinių dantų laminatės ir dantų užklotai.

Išimamieji dantų protezai ant implantų

Šie protezai taikomi tiems pacientams, kurie neteko daugumos ar visų dantų. Išimamieji protezai gali būti tvirtinami ant dviejų arba keturių implantų specialiais užraktais, todėl tvirtai laikosi burnos ertmėje, patogūs ir nekrenta.

Profesionali klinikos „Denta“ gydytojų odontologų ir dantų technikų komanda atidžiai įvertins kiekvieną atvejį, padės pasirinkti visais atžvilgiais priimtiniausią dantų protezavimo būdą ir suteiks Jums galimybę džiaugtis tvirtais ir funkcionaliais dantimis!

Kompensacija už dantų protezavimo paslaugas

Pasinaudokite teise gauti kompensavimą už dantų protezavimo paslaugas iš PSDF biudžeto.  Odontologijos klinika „Denta“ bendradarbiauja su teritorinėmis ligonių kasomis ir gali Jums padėti pasinaudoti kompensacija.

Kokie asmenys turi teisę gauti kompensaciją už dantų protezavimo paslaugas?

 1. privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti asmenys, sulaukę senatvės pensijos amžiaus;
   

 2. asmenys, pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais;
   

 3. vaikai iki 18m.

Kokia dantų protezavimo išlaidų suma kompensuojama?

 • Suaugusiems – 504,81 Eur arba 1 553,24 Eur;

 • Vaikams (iki 18 m.amžiaus) – 257,63 Eur arba 1 553,24 Eur.

Ką reikia daryti norint pasinaudoti kompensacija?

Norint pateikti prašymą dėl dantų protezavimo, turite kreiptis į mūsų klinikos gydytoją odontologą dėl dantų protezavimo poreikio nustatymo.

Rekomenduojama gydytoja

Audrone 1-min.png

Audronė Šidlienė

Gydytoja odontologė ortopedė

bg-min.png

Sveika ir graži šypsena jau dabar!

bottom of page