top of page

Dantų tiesinimas

Švytintys, taisyklingi ir tiesūs dantys – daugelio svajonė. Tačiau tokia šypsena gali džiaugtis ne visi. Susigrūdę, kreivi ar pernelyg vienas nuo kito nutolę dantys bei netaisyklingas sąkandis – itin dažna problema.

 

Netaisyklingos padėties dantys ne tik sumažina žmogaus pasitikėjimą savimi, bet ir sukelia kitų problemų bei nepatogumų – kreivai išdygusius dantis kur kas sunkiau kruopščiai išvalyti, todėl ant jų paviršiaus greičiau kaupiasi burnos ertmės ligas sukeliančios apnašos, be to, kai kuriais atvejais prasčiau sukramtomas maistas, sunku tarti kai kuriuos garsus.

Dantų išsidėstymui burnos ertmėje bei sąkandžiui įtakos turi įvairūs veiksniai:

  • Genetinės priežastys;

  • Per anksti pašalinti pieniniai dantys;

  • Tam tikri įpročiai: kvėpavimas pro burną, netaisyklinga liežuvio padėtis ir pan.

Dantų tiesinimas – procedūra, kurios metu ištaisoma netaisyklinga dantų ar sąkandžio padėtis. Ortodontija susijusi ne tik su estetine odontologija. Dantų tiesinimas ne tik leidžia sukurti kur kas estetiškesnę ir taisyklingesnę šypseną, bet ir apsaugo dantis nuo dėvėjimosi, gedimų ir su žandikaulio padėtimi susijusių problemų. Dantų tiesinimui galima pasitelkti įvairius ortodontinio gydymo aparatus, priklausomai nuo esamos dantų padėties, paciento norų bei poreikių.

 

Ortodontinis gydymas tinkamas tiek vaikams, tiek suaugusiems pacientams, nes taikant šiuolaikines technologijas, tiesinimas yra veiksmingas nepriklausomai nuo paciento amžiaus.

dantu-tiesinimas.jpg

Ortodontinio gydymo metodai:

​Metaliniai breketai

Viena iš dažniausiai taikomų ortodontinio gydymo rūšių. Šių breketų mechanizmai gaminami iš kokybiškų ir tvirtų metalo lydinių. Priklausomai nuo individualios situacijos, metaliniai breketai gali nežymiai skirtis savo vidinėmis savybėmis.

Beligatūriniai breketai

Išmanus pasirinkimas. Šie breketai ypatingi tuo, kad ortodontinė viela fiksuojama specialiu užraktu. Dėl šios priežasties sumažėja trintis tarp breketo ir ortodontinės vielos, todėl pacientas jaučia kur kas mažesnį diskomfortą. Be to, gydymo trukmė beligatūriniais breketais yra trumpesnė, o pas ortodontą tenka lankytis kur kas rečiau.

Keramikiniai breketai 

Estetiškai atrodanti ir beveik nepastebima breketų rūšis. Šie breketai gaminami iš medžiagų, kurių spalva subtiliai susilieja su dantų paviršiaus atspalviu. Pasitelkiant šį ortodontinio gydymo būdą, dantys tiesinami lygiai taip pat efektyviai, kaip ir su metaliniais breketais.

paslauga-dantu-tiesinimas-1.png

Safyriniai breketai

Dar viena ypatingai estetiškos išvaizdos breketų rūšis. Šie breketai gaminami iš monokristalinio safyro, todėl yra skaidrūs ir visiškai atspindi šviesą. Be to, safyriniai breketai leidžia sukurti komforto pojūtį burnos ertmėje – užapvalinti breketų sistemos konstrukcijos kraštai nepažeidžia burnos gleivinės, liežuvio ar lūpų.

Vidiniai breketai

Vidinėje dantų pusėje tvirtinama moderni ortodontinė sistema. Tai – pats estetiškiausias ir visiškai nepastebimas dantų tiesinimo būdas. Niekas nė neįtars, kad jūsų dantys yra tiesinami. Vidinius breketus dažnai renkasi suaugę žmonės, kurie nepageidauja, kad jų dantys būtų tiesinami matomais ortodontiniais aparatais.

Ortodontinė plokštelė

Pagal individualų užsakymą gaminamas išimamas ortodontinis aparatas, dažniausiai naudojamos vaikų ir paauglių dantų tiesinimui.

Pasiryžus tiesinti dantis, svarbu nepamiršti, kad ortodontinis gydymas gali užtrukti nuo 1 iki 3 metų. Gydymo laikotarpiu būtina 1 – 2 kartus per mėnesį apsilankyti specialisto kabinete, kad jis galėtų įvertinti gydymo efektyvumą ir numatyti tolimesnius žingsnius.  

Invisalign kapos

Tai naujausia dantų tiesinimo – koregavimo metodika. Šios kapos yra plonos, nesunkiai išimamos, o svarbiausia – jos permatomos, todėl aplinkiniai net nepastebės, kad Jūs nešiojate kapas! Svarbiausia su jomis reikia būti ne mažiau nei 22 val. per parą.

 

Valgant ar valantis dantis, kapas nesunkiai galėsite išimti, o tai leis palaikyti geresnę burnos higieną nei su paprastais breketais. Invisalign kapų sistema sukurta taip, kad būtų galima tiksliai nuspėti gydymo trukmę, kas reiškia, kad gydytoja Jums galės pasakyti kada džiaugsitės gražesne šypsena.

bg-min.png

Sveika ir graži šypsena jau dabar!

bottom of page