top of page

Estetinis dantų plombavimas: kas tai?

Sutikite, šypsotis yra smagu, o graži šypsena žmogų ypač puošia. Tik ką daryti, jeigu dantys neatrodo sveiki, o kalbėdami su draugais ar kolegomis vengiate juoktis? Šiandien odontologijos specialistai rekomenduoja itin efektyvią procedūrą. Tai – estetinis dantų plombavimas, kurio pagalba galima atkurti pažeistus danties audinius ir tokiu būdu vėl džiaugtis dailia ir balta šypsena.


Kada reikalinga ir kodėl naudinga ši procedūra?


Asmenims, kurie jaučia diskomfortą dėl nedidelio tarpelio tarp dantų, erozijos pažeisto emalio, rekomenduojamas estetinis plombavimas. Prieš ir po procedūros tokių pacientų dantys atrodo sveikesni, įgauna natūralų, baltą atspalvį, kai kuriais atvejais netgi sąkandis tampa taisyklingesnis, o dantys – tiesesni.


Viena iš šiuo metu populiariausių ir efektyviausių dantų restauracijos procedūrų yra reikšminga ne vien estetine, bet ir funkcine dantų atkūrimo prasme. Odontologijos klinikoje „Denta“ šią procedūrą atliekame įvairaus amžiaus žmonėms. Be to, paciento danties audiniams nepadaroma jokia žala, priešingai – jie tik stiprinami, taip prailginant jų tarnavimo laiką.Estetinis dantų plombavimas rekomenduojamas, kai:

  • Norima panaikinti įvairius dantų defektus, pavyzdžiui, nudilimą, nuskilimą, emalio eroziją;

  • Siekiama pagerinti dantų spalvą;

  • Reikia pakeisti dantų dydį ar jų formą;

  • Svajojama be didelių investicijų ir ortodontinių priemonių panaikinti nedidelį tarpelį tarp dantų.


Kiek laiko matomi estetinio plombavimo rezultatai?


Ne vienam pacientui prieš šią procedūrą kyla klausimas: kiek ilgaamžis estetinis plombavimas ir ar tikrai į jį verta investuoti? Restauracijos tarnavimo laikui didelę įtaką daro kasdienė dantų priežiūra. Aplaidžiai rūpinantis dantimis, net ir patys sveikiausi dantys ilgainiui praras tvirtumą, juos pažeis kariesas, apie baltą šypseną bus galima tik pasvajoti.


Profesionalų atliekamas estetinis plombavimas yra paremtas aukštos kokybės šiuolaikiškomis medžiagomis. Estetinio plombavimo metodas – sluoksniavimas – leidžia beveik idealiai atkurti vidines dantų struktūras ir taip užtikrinti restauracijos bei plombuoto danties tvirtumą.


Estetinis dantų plombavimas šypsenoje gali atsispindėti iki dešimties metų, kitaip tariant, jei pacientas teisingai prižiūrės savo dantis, šypsena ir tvirtais dantimis jis gali džiaugtis tikrai ilgai.Vertinga investicija


Dėl estetiniam plombavimui naudojamų kompozicinių medžiagų, technologijos bei reikalingų profesinių žinių šios procedūros kainuoja atitinkamai. Visgi, rezultatai gali matytis apie dešimt metų, taigi ilgainiui paslauga atsiperka. Priklausomai nuo gydymo įstaigos, restauruojamų dantų kiekio ir pažeidimo sudėtingumo, estetinio dantų plombavimo kaina gali varijuoti nuo penkiasdešimt iki kelių šimtų eurų.


Abejojant dėl procedūros tinkamumo ar kainos, visuomet galite susisiekti su mūsų klinikos „Denta“ specialistais, kurie mielai pakonsultuos ir patars.

Commenti


bottom of page