top of page

Jei nešiojate išimamus dantų protezus

1. Išimami dantų protezai iš pradžių gali apsunkinti kalbėjimą, kramtymą ir sužadinti pykinimą. Neišsigąskite - pastoviai naudojantis protezais prie jų priprantama ir, praėjus 2 – 3 savaitėms, minėtieji reiškiniai praeina.


2. Protezus būtina nešioti pastoviai, nes, padarius ilgesnę pertrauką, jie gali tapti netinkamais naudojimui.


3. Jei protezai nepatogūs arba sukelia skausmą, kreipkitės į savo gydytoją. Prieš kreipiantis į gydytoją 4-6 val. būtina nešioti protezus burnoje, kad gydytojas galėtų nustatyti skausmą sukeliančią vietą. Taisyti protezus patiems negalima.
4. Nakčiai patariama protezus išsiimti ir, gerai išplovus su dantų šepetėliu ir pasta, padėti sausai. Pirmąsias 3-4 paras, kad greičiau priprastumėte, galima protezus palikti burnoje nakčiai.


5. Pavalgius dantų protezus būtina išplauti šiltu vandeniu ir šepetėliu, nes karštas vanduo gali juos sugadinti.

6. Dantų protezais negalima kramtyti kieto maisto: gabalinio cukraus, riešutų, sudžiūvusios duonos ir pan.


7. Vienu metu nedėkite į burną labai karšto ir labai šalto maisto, nes dėl staigaus medžiagų, iš kurių pagamintas protezas, plėtimosi ir traukimosi gali atsirasti protezo įtrūkimai, skilimai.


8. Jei protezas lūžta, neatidėliodami atneškite pataisymui. Taisyti protezus patiems negalima. Negalima nešioti įskilusį protezą arba lūžusio protezo dalį, tai gali padaryti jį netinkamą pataisymui.


9. Jūsų dantys ir burnos gleivinė keičiasi nuolat, protezai išlieka tokie pat. Todėl labai svarbu neužmiršti pirmą kartą ateiti pas gydytoją odontologą burnos gleivinės ir dantų bei protezų būklės apžiūrai praėjus dviems mėnesiams po protezo pagaminimo, antrą kartą – po 4-6 mėnesių. Po to lankytis pas gydytoją odontologą burnos gleivinės ir dantų bei protezų būklės apžiūrai būtina kas pusę metų. Tai daryti reikia ir tada, jei Jūs manote, kad su savo dantų protezais neturite didesnių problemų.


Comments


bottom of page