top of page

Kaip apsisaugoti nuo periodontito

Vienas baisiausių dantų priešų yra periodonto ligos. Periodonto ligos yra skirstomos į gingvitą ir periodontitą. Gingvitas – tai dantenas pažeidžianti bakterinė infekcija. Tai yra pirmoji dantenų ligos stadija, kuri negydoma gali išsivystyti į rimtesnę ligą – periodontitą. Periodontitas – aplink dantį esančių audinių uždegimas. Ši liga gali pasitaikyti bet kokio amžiaus žmonėms, tačiau dažniausiai ji pasireiškia virš 35-erių metų.Periodontito atsiradimo priežastys:

  • Nepakankama burnos higiena

  • Nusilpęs imunitetas

  • Rūkymas

  • Diabetas


Periodontito pradžia paprastai nesukelia jokio skausmo. Ir tai nėra privalumas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, nes ši liga gali nepastebimai išplisti ir sukelti rimtas komplikacijas, kartais net dantų netekimą. Pažengusį periodontitą galima atpažinti iš paraudusių, kraujuojančių dantenų, taip pat nemalonaus kvapo ar nuo dantenų atsitraukusių dantų. Jei pastebėjote šiuos požymius – skubėkite pas odontologą.


Periodontitas gydomas atliekant profesionalią burnos higieną, kurios metu nuvalomos kietosios ir minkštosios dantų šaknų apnašos. Tačiau šios procedūros pakanka tikrai ne visais atvejais. Kai liga yra stipriai pažengusi, gali tekti atlikti chirurginį periodonto gydymą. Vietinėje nejautroje atliekant operaciją, dantenos atskiriamos nuo dantų šaknų ir pašalinamas uždegiminių dantenų perteklius.Kaip apsisaugoti?


Norint apsisaugoti nuo periodonto ligų, svarbiausia užtikrinti tinkamą dantų priežiūrą bei reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną, kadangi dažniausiai ligos atsiradimą lemia būtent dantų apnašos. Dėl efektyvios burnos higienos priežiūros namuose, pasitarkite su profesionalia higieniste, kuri, esant poreikiui, parekomenduos profilaktines priemones, tinkančias konkrečiai Jūsų atveju.


Specialistai įspėja, kad negydomos periodonto ligos turi labai rimtas pasekmes. Nerizikuokite netekti dantų ir išvenkite periodontito, proofilaktiškai apsilankydami pas odontologą bei burnos higienistą.

Comments


bottom of page