top of page

Kaip atsikratyti blogo burnos kvapo?

Blogas burnos kvapas, dar žinomas halitozės pavadinimu, yra viena dažniausiai pasitaikančių problemų kasdienėje praktikoje. Žmonės, susiduriantys su šia problema palaipsniui praranda pasitikėjimą savimi ir jaučia diskomfortą bendraudami su žmonėmis. Norint susidoroti su blogu burnos kvapu reikia išsiaiškinti problemos atsiradimo priežastis ir efektyviausius jos sprendimo būdus.
Neretai norint atsikratyti nemalonaus burnos ertmės kvapo užtenka tik pakeisti savo dantų valymo įpročius. Reguliariai valyti dantų nepakanka – reikia žinoti, kaip tinkamai juos prižiūrėti. Norint nepažeisti dantenų, sukamaisiais – šluojamaisiais judesiais valykite dantis ne trumpiau nei 5 minutes ir stenkitės pasiekti visas įmanomas burnos ertmes. Vis dėlto net ir kruopščiausias dantų valymas šepetėliu nėra baigtinis ir pakankamas, nes visi dantys turi 5 paviršius, o su dantų šepetėliu galima nuvalyti tik 3 paviršius. Abu kiekvieno danties kontaktinius paviršius tinkamai galite nuvalyti su tarpdantiniais siūlais.


Taip pat nepamirškite nuvalyti bakterijas nuo liežuvio bei gomurio. Taip užkirsite kelią nemalonaus burnos kvapo plitimui. Dantų skalavimo skystis gali tapti jūsų paskutiniu dantų valymo akcentu – juo užtikrinsite gaivų burnos kvapą.


Jei manote, jog pakankamai gerai prižiūrite dantis, o blogas burnos kvapas diena iš dienos vis tiek kamuoja – reikėtų susimąstyti apie jūsų rutininius įpročius. Vienas iš ginklų kovoje su nemaloniu burnos kvapu – kramtomoji guma. Ji ne tik paskatina seilių gamybą, bet ir suteikia gaivų kvapą burnoje. Paprastai cinamono skonio kramtomoji guma vertinama, kaip efektyviausiai naikinanti besikaupiančias bakterijas. Kita vertus – cinamono skonis priimtinas toli gražu ne visiems žmonėms. Alternatyva tam – mėtinės kramtomosios gumos, tačiau atkreipkite dėmesį, kad jos nebūtų saldintos ksilitoliu (cukraus pakaitalu), kuris ne naikina bakterijas, o skatina jų dauginimąsi. Taip pat, mėtos, nors ir sukuria gaivų kvapą, tačiau jos nepadeda gamintis seilėms, todėl skirtingai nei cinamono skonio guma – neužtikrins didesnio burnos ertmės sudrėkinimo.


Kitas veiksmingas būdas sumažinti nemalonų burnos kvapą – vanduo. Jis kaip ir burnos skalavimo skystis, padeda pašalinti susikaupusias bakterijas, be to sudrėkina burnos ertmę. Pastovus skysčių vartojimas yra sveikas įprotis tiek jūsų organizmui, tiek ir burnos ertmei.


Visai priešingai rūkymas. Jis ne tik žalingas Jūsų sveikatai, bet ir sukuria nemalonų kvapą burnoje. Maža to, padidina plaučių ir burnos vėžio susirgimo riziką. Lygiai taip pat veikia ir kava bei alkoholis, kurie paskatina nemalonaus kvapo bakterijų klestėjimą. Jei nepavyksta išvengti šių skysčių vartojimo – nepamirškite išgėrę išskalauti burnos vandeniu, tačiau venkite iškart valyti dantis, nes alkoholyje ir kavoje esančios rūgštys dantis padaro labiau pažeidžiamus. Po šių skysčių vartojimo dantis geriausia valyti praėjus 30 minučių.


Jei laikantis teisingos mitybos, sveikos gyvensenos bei tinkamai prižiūrint dantis, blogas burnos kvapas išlieka – verta suklusti, nes tai gali būti gilesnė problema. Pavyzdžiui, netinkamai užplombuoti dantys, pažeistos dantenos, liežuvio apnašos, periodontitas ar netinkamai prižiūrimi protezai. Halitozės priežastimi taip pat gali būti ir organizmo sveikatos sutrikimai: sutrikusi medžiagų apykaita, virškinimo sistema, kvėpavimo takų ligos bei kiti negalavimai.


Jei jaučiate, kad savarankiškai šios problemos nepavyks išspręsti – geriausia kreiptis į gydytoją odontologą. Atlikus nuodugnią apžiūrą bus nustatyti blogą burnos kvapą lemiantys veiksniai ir paskirtas efektyvus gydymas.Comments


bottom of page