top of page

Kaip išvengti periodontito?

Dantų ligos iš pradžių būna nepastebimos ir tik situacijai pablogėjus pajuntami pokyčiai burnos ertmėje. Viena iš tokių ligų yra periodontitas. Pradinėje stadijoje jis nesukelia skausmo, pacientai tik vėliau pajaučia nežymius simptomus – dantenų kraujavimą, padidėjusį dantų paslankumą, dantų padėties pakitimą ar „išilgėjimą“. Pastebėti dantų būklės pablogėjimą pačiam dažnai būna sudėtinga, todėl verta reguliariai lankytis odontologo kabinete. Kaip dar galima iš anksto užkirsti kelią klastingai ligai periodontitui ir išsaugoti sveikas dantenas ir gražius dantis? Kas gydo apydančių ir burnos gleivinės ligas? Tai daro gydytojai periodontologai.Periodontitas – kas tai?


Neretai periodontito simptomai yra sumaišomi su gingvitu, paprastesne dantenų uždegimo forma. Periodontitas anksčiau dar buvo vadinamas parodontoze. Periodontitas – lėtinė infekcinė liga, pažeidžianti danties atraminio aparato audinius – periodonto raištį, alveolonį kaulą. Laiku negydomas lėtinis periodontitas sąlygoja dantų netekimą. Vieni pirmųjų lėtinio periodontito požymių – nemalonus burnos kvapas, kraujuojančios dantenos. Šie simptomai gali būti būdingi ir kitiems susirgimams, todėl svarbu, kad burnos ertmės būklę kuo anksčiau įvertintų gydytojas odontologas. Bet kokiu atveju reikėtų susirūpinti, vos pastebėjus pirmuosius ligos požymius.


Periodontitas – dažniausia dantų netekimo priežastis suaugusių žmonių populiacijoje, todėl ligos prevencija yra itin svarbi ir būtina. Atkreiptinas dėmesys, kad pažengusio ir prograsuojančio periodontito pažeistų audinių nėra įmanoma grąžinti į pirminę būseną, tačiau sustabdyti ligos plitimą, kuo ilgiau išsaugoti natūralius, normaliai funkcionuojančius dantis tikrai galima. Tik reikia laiku kreiptis į gydytoją periodontologą ir kaip įmanoma anksčiau užkirsti kelią šios ligos vystymuisi.Kaip išvengti periodonto?


Ankstyvuosius periodontito požymius gal sunku pastebėti savarankiškai, dėl to tikimybė, kad patys sugebėsite nustatyti, kada Jums gresia ar jau yra prasidėjęs periodontitas – nedidelė. Viena iš geriausių prevencijos priemonių – reguliarūs vizitai pas savo odontologą. Tai reikėtų atlikti maždaug kas pusę metų. Vizito metu Jūsų odontologas apžiūrės ir įvertins burnos būklę ir nustatys, ar nėra atsiradusių apydančio audinių pakitimų, ar nesiformuoja periodontologinės kišenės. Apžiūra leis nustatyti dantenų būklę, gydymo prognozę bei perspektyvas.


Jeigu odontologas nustatys, kad prasidėjo periodontitas, Jums bus atliekamos procedūros, kurių metu įvertinamas dantenų kišenių gylis, dantų paslankumas, atliekamos dentalinės rentgeno nuotraukos bei kiti reikalingi tyrimai.Kaip gydyti jau atsiradusį periodontitą?


Pagrindiniai gydymo būdai sergant periodontitu yra profesionali sisteminė burnos priežiūra, kai atliekamos įvairios gleivinių ir dantų gydymo procedūros. Gydytojas paskirs būklę atitinkantį gydymą: profesionalią burnos higieną, nechirurginį ar chirurginį periodonto audinių gydymą.


Labai svarbu, kad net ir pabaigus gydymą būtų laikomasi pastovios asmeninės burnos higienos, naudojami specialūs dantų, tarpdantiniai šepetėliai, dantų siūlai bei gydytojo rekomenduotos pastos. Tokiu būdu ateityje galima išvengti ligos paūmėjimo. Kuo anksčiau diagnozuojamas periodontitas, tuo lengviau prognozuoti sėkmingus gydymo rezultatus bei tuo paprasčiau sustabdyti ligos progresavimą. Atminkite, kad reguliarūs odontologo patikrinimai yra labai svarbūs ne tik norint išvengti periodontito, bet ir siekiant išsaugoti sveikus dantis ir gražią šypseną.


Rūpinkitės savo dantų sveikata ir užkirskite kelią be aiškiai pastebimų simptomų prasidedančioms ir progresuojančioms burnos ertmės ligoms!


Comentarios


bottom of page